2013 yılının “Yeşil Filo Yöneticisi”ni Michelin seçti

Her yıl Ekonomist Dergisi ve LeasePlan ana sponsorluğunda gerçekleştirilen, bu yıl 3. Kez düzenlenen “Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri” sahiplerini buldu

HABERLER Hit: 2824 / Yorum: 0 / 1 Nisan 2014 15:02
2013 yılının “Yeşil Filo Yöneticisi”ni Michelin seçti
-A +A

. Michelin tarafından ödüllendirilen “Yeşil Filo Birincilik Ödülü” nü Siemens alırken, ödülü sahibine Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani takdim etti.
Filo yönetiminin, şirketlerin performansı ve ülke ekonomisine katkısına dikkat çekmek, çevre ve trafik güvenliği bilincinin oluşmasına destek olmak, kaynakların verimli kullanımını teşvik etmek ve ödüllendirmek için düzenlenen “Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri 2013” sahiplerini buldu. 13 Mart gecesi düzenlenen gala gecesinde ödüller sahiplerlerine verilirken, Michelin Yeşil Filo Birincilik Ödülü’nü almaya Siemens hak kazandı. Siemens yetkilisi ödülü, Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani’nin elinden aldı.
 
Yeşil Filo Ödülü’nü Michelin verdi
Michelin Yeşil Filo kategorisinde birincilik ödülünü filosunun yüzde 96’sı dizel araçlardan oluşan ve araç seçimlerinde CO2 emisyonuna önem veren Siemens Türkiye Filo Yöneticisi Sedat Uğurlu aldı. Aynı kategoride ikincilik ödülünü elektrikli panelvan araç kullanan ilk şirket olan Aras Kargo alırken, üçüncülük ödülü ise rüzgar enerjisi sektöründe faaliyet gösteren Enercon Servis Satınalma ve Filo Yönetimi Sorumlusu Murat Koshbahtlı’nın oldu. Kazananlar ödüllerini, Michelin Türkiye Genel Müdürü Marco Giuliani’den aldı.
5 ayrı kategoride ödüller verildi
Otomotiv ve yan hizmet sektöründe, alanında uzman bir jüri kurulu tarafından dağıtılan ödüller 5 ayrı kategoride verildi. Ödüller; “Yılın Filo Yöneticisi”, “KOBİ Filo Yöneticisi”, “Michelin Yeşil Filo”, “Güvenli Filo” ve “Jüri Özel Ödülü” olmak üzere toplam 5 kategoride dağıtıldı. Yeşil Lastik konseptinin öncüsü Michelin de çevreye duyarlı ve sürdürülebilir filo uygulamalarını değerlendirerek “Yeşil Filo” kategorisinin liderini belirledi.
 
 “Yılın Filo Yöneticisi Ödülleri 2013”te 10 ile 50 araca sahip filo yöneticileri “KOBİ Filo Yöneticisi” alanında değerlendirmeye alınırken; 50 ve üzeri araca sahip filo yöneticileri “Yılın Filo Yöneticisi” alanında ödüllendirildi. “Michelin Yeşil Filo” ve “Mapfre Genel Sigorta Güvenli Filo” ödülleri ise her iki kategorideki katılımcıları inceleyerek kazananı belirledi.
İlk ‘Yeşil Lastik’ Michelin’den
Dünyanın en büyük lastik üreticileri arasında yer alan Michelin, yıllık 600 milyon Euro ayırdığı Ar-Ge çalışmaları sayesinde sektördeki yeniliklerin de öncüsü oluyor. Michelin’in sektöre kattığı ‘ilk’ler arasında ‘Yeşil Lastik’ konsepti de yer alıyor. 1992 yılında, karbon karasının silika ile kısmen değiştirilmesi sayesinde, “yeşil lastikler” olarak bilinen düşük yakıt tüketimi sağlayan birinci nesil lastiklerini piyasaya süren Michelin, Energy Saver lastikleri ile tüketicilere büyük avantajlar sağlıyor. 1992 yılında “Yeşil Lastik”i üreten Michelin, yeşil lastikler ile bugüne kadar 18 milyar litrelik yakıt tasarrufu ve karbondioksit salınımında 45 milyon tondan fazla azalma sağlayarak çevreye karşı olan sorumluluğunu da ortaya koyuyor.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları