Hyundai elektrikli otomobil çalışmalarını hızlandırdı

Güney Koreli Hyundai Motor Co , Tesla gibi markalarla mücadele edebilmek için elektrikli araçlar üreteceği bir platform için çalışmalarını hızlandırıyor.

HABERLER Hit: 944 / Yorum: 0 / 3 Nisan 2017 14:08
Hyundai elektrikli otomobil çalışmalarını hızlandırdı
-A +A

Platformun yakın bir zamanda tamamlanması beklenmese de, i-Kia'nın yeşil araç operasyon direktörü Lee Ki-sang, Hyundai Motor ve iştiraki Kia Motors Corp'un var olan imkanları kullanarak önümüzdeki yıl ufak bir li spor tipi cip üretmeyi planladıklarını belirtti.

TASARRUFU YAPAN ARAÇLARA YÖNLENDİRDİĞİNİ BELİRTİYORLAR

Hyundai'nin ayrı bir platform kurma çabası, uzun süredir akaryakıtla çalışan araçlar üreten bir firmanın pille çalışan elektrikli araçlara dönüşünün önemini ve yatırımcılar tarafından bu yönde yapılan baskıyı gösteriyor. Yatırımcılar, ABD'de Tesla'nın yeni modelleriyle rekabet edecek yenilikler istiyorlar. Hyundai'nin elektrikli araç modellerinde pil düzeneğinin aracın tabanına yerleştirilmesiyle hem pil kapasitesi hem de iç hacmin genişleyeceği bildiriliyor.

Sektör uzmanları aynı zamanda ABD, Avrupa ve Çin gibi yerlerdeki emisyon düzenlemelerinin otomobil üreticilerini yakıt tasarrufu yapan araçlara yönlendirdiğini belirtiyorlar

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları