MODEL AŞKI

“Otomobil” deyince aslında herkesin aklına farklı Bir şey gelir. Bazılarının aklına yıllardır evinin kapısında duran emektarı , bazısının aklına, birlikte dünyayı gezmek istediği kırmızı kaplumbağası, bazısının aklına ilk kullandıgı araba, bazısının aklına bir sürat makinası, bazısına ise ekmek teknesi, benim gibilerin aklına da ön koltugu yekpare olan ev kıvamındaki eski modeller gelir. Birçok insan, gerçekten istediği otomobile değilde, ihtiyacını karşılayan bir otomobile sahiptir. Örneğin ben, aşağıda fotoğraflarını gördüğünüz 1971/Buick Riviera‘ya sahip olmak, hafta sonları içinde uyumak, en güzel ağaçlı virajlı yollarda 30 km. Hızla kullanmak, onu tamir etmek istiyorum.

RÜYA OTOMOBİLLER Hit: 2549 / Yorum: 0 / 26 Ağustos 2015 18:14
MODEL AŞKI
-A +A

İşte bu gibi durumlarda, yani hayalinizdeki otomobili düşledikten sonra gözlerinizi açtıgınızda ortada gördüğünüz koca boşluğa koyabileceğiniz minik arkadaşlar, diecast modeller icat edilmiştir. Böylece birden fazla modele sahip olarak koleksiyon yaratabilir ve hayallerinizi renklendirebilirsiniz. Ayrıca bu modelleri destekleyen diaroma lar yaparak küçük sahneler de yaratabilirsiniz. Diacast, “dökme kalıp, basınçlı döküm” anlamına gelen bir kelimedir. “Diecast model” de bu kalıplar kullanılarak elde edilmiş ölçekli metal malzemelerdir.


Minyatür merakınız varsa ve maket işleriyle de ilgileniyorsanız, ve hayallerinizi de beslemek istiyorsanız diecast modeller sizin de ilginizi çekecektir. Bu köşede diecast modeller başta olmak üzere, ahşap modellere, plastik modellere, üç boyutlu maketlere, benzinli rc modellere, ve bunlara gönül vermiş duyarlı insanlara yer  vermeye çalışacağız. Ben de sizlerle beraber, 4 yıllık diecast ve plastik maket koleksiyonumu ve  vizyonumu geliştirmeye devam edeceğim. Umarım hoşunuza gider. Mademki “Buick Riviera” dedik. Önümüzdeki ay hep birlikte bu modeli ayrıntılı olarak inceleyelim

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları